Conferința de presă susținută de antrenorul Farului, Petre Grigoraș, la finalul partidei cu ACS Daco-Getica, disputată miercuri, pe teren propriu, în etapa a 35-a a Ligii a 2-a, și încheiată cu scorul de 0-0.

“Rezultat nu ne mulțumește, și nici jocul din prima repriză, care a fost unul anost, fără ritm. După pauză, a fost cu totul altceva, am dominat partida, am pus presiune pe adversar, am avut câteva ocazii foarte bune. Din păcate, nu am reușit să înscriem. Ne-am dorit foarte mult victoria și eram extrem de mulțumiți dacă am fi reușit. Îmi pare rău, dar acesta este fotbalul. Nu pot să reproșez jucătorilor că nu au vrut, că nu s-au dăruit și că nu au dat totul să câștige, mai ales în repriza a doua, când am avut mai multe ocazii de a marca. Mai sunt trei etape, este clar că nu suntem scăpați de griji, dar am luat o opțiune foarte importantă. Ne-am fi dorit mai mult, pentru că ne făceam alte planuri. Orice punct este important, dar ne-am dorit mereu victoria. Acesta cred că este primul 0-0 și printre puținele egaluri pe care le-am făcut. S-a văzut clar o altă atitudine în repriza a doua și chiar mă așteptam să marcăm în ultimul sfert de oră, pentru că aveam potența, suntem peste ei și au apărut ocaziile. Ne-a lipsit acel feeling pentru a trimite mingea în poartă”