La capătul unei partide pe care a dominat-o cu autoritate, în special în repriza secundă, FC Farul a remizat miercuri, pe teren propriu, cu ACS Daco-Getica, scor 0-0, în etapa a 35-a a Ligii a 2-a. Prima jumătate a meciului a fost una fără realizări importante, cele două echipe fiind preocupate mai degrabă să nu primească gol. Situația s-a schimbat total după pauză, când echipa pregătită de Petre Grigoraș și Marian Dinu a atacat fără încetare, creându-și mai multe oportunități de a marca. Cea mai mare dintre ele i-a aparținut lui Celestino, dar șutul expediat de mijlocașul portughez din lovitură liberă a nimerit bara. Apoi, Georgian Păun și Tudor Moldovan au depășit pe rând apărarea bucureștenilor, dar portarul advers s-a opus de fiecare dată. Ultima ocazie a apărut în minutele de final, când Neciu a deviat mingea din fața porții, dar aceasta a trecut pe lângă bară. Un egal fără goluri care îi aduce pe alb-albaștri și mai aproape de obiectivul fixat pentru acest sezon, menținerea în liga secundă.
Antrenorii Petre Grigoraș și Marian Dinu au folosit următoarea formulă de echipă: 1. Avram (cpt.) – 7. Joao Diogo, 19. Ispas, 4. Ehmann, 3. Neciu – 5. Celestino, 8. Antoche, 27. T. Moldovan – 17. D. Toma, 24. R. Surdu (9. Moise ’61), 10. Fotescu (14. G. Păun’ 61).
Rezerve neutilizate: 12. M. Popa, 2. Sabangeanu, 22. Șandru, 16. Iani, 20. C. Zamfir..
Mulțumim suporterilor care ne-au încurajat din primul până în ultimul minut!